Projektas pratęstas iki 2022 05 21

projektas
  • 2020-03-30

Projektas pratęstas iki 2022 05 21

1 kalendoriniams metams pratęstas projekto vykdymo laikotarpis.

2018 m. prasidėjęs projektas „Saugios elektroninės erdvės vaikams kūrimas“ (pr. nr. 09.2.1-ESFA-V-726-05-0001) buvo numatytas trijų metų laikotarpiui, t.y. iki 2021 gegužės 21 d., tačiau 2020 kovo mėnesį atliktas esminis sutarties keitimas ir projekto vykdymo laikotarpis pratęstas dar 1 kalendoriniams metams. Šiuo metu pagal projekto sutartį numatoma projekto vykdymo pabaigos data yra 2022 gegužės 21 d.

Projekto pratęsimo priežastys yra kompleksinės, o kaip pagrindines būtų galima įvardinti 1.1. veiklos „Interneto naudojimo Lietuvos mokyklose situacijos analizės atlikimas“ užsitęsusį vykdymą, ko pasekoje nebuvo galima pradėti vykdyti kitas veiklas, taip pat vienos iš projekto vykdytojų institucijos reorganizacijos proceso, kas stabdė pradėti didžiąją dalį viešųjų pirkimų procedūrų.

Pratęsus projekto veiklų įgyvendinimo laikotarpį vieniems metams, mokyklos dabar turės galimybę naudotis paslauga ne vienerius, o dvejus mokslo metus.  Be to, siekiant, kad sukurta infrastruktūra būtų efektyviai naudojama, pedagogai turi įgyti atitinkamas kompetencijas, dalyvaudami mokymuose apie interneto įrankių ir išteklių saugų naudojimą ugdyme. Siekdami kokybiškų mokymų, siekiame neatskirti mokymų nuo pedagogo praktinės veiklos mokykloje ir užtikrinti sąlygas pedagogams realiai išbandyti tinklo valdymą praktinėje veikloje ir dar mokymuose reflektuoti bei gauti atsakymus į klausimus. Pratęsus projekto veiklų įgyvendinimo laikotarpį antraisiais belaidžio tinklo naudojimo metais, pedagogai jau bus įgiję pakankamai įvairių internetinių įrankių naudojimo, naujų metodikų taikymo įgūdžių, ir tai leis užtikrinti platesnį belaidžio tinklo naudojimą ugdymo procese.

Taip pat svarbu pažymėti, jog projekto metu įrengtas belaidis tinklas mokyklose leis kokybiškai vykdyti kitų projektų veiklas. Vienas tokių yra Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamas projektas „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“ (projekto Nr. 09.2.1-ESFA-V-726-03-0001).  Projekto metu bus kuriamos skaitmeninės mokymo priemonės, kurios užtikrins ugdymo turinio atnaujinimą mokyklose. Siekiant tokių priemonių plataus naudojimo ugdymo procese, turi būti užtikrinta belaidžio tinklo prieiga mokyklose.

Šiuo metu projekto vykdytojas yra Nacionalinė švietimo agentūra kartu su LITNET KTU Techniniu centru.

Dagiau apie projektą ČIA.

Kontaktai komunikacijai ČIA.